Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

 

Sosyal uyum projelerimiz; Serkan Bozkurt tarafından 2001 yılında Görme Engelliler ile yaptığı dans tiyatrosu çalışması ile başlamıştır. Bu çalışma ile NTV tarafından yılın isimsiz kahramanlarından biri olarak gösterilmiştir. 2001-20016 birçok okul ve kurumda zihinsel ve bedensel engelli çocuklarla da sanat çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2007 Viyana Konservatuarı’ daki dans ve pedagoji eğitimi sırasında göçmenlerle yaptığı dans tiyatrosu Fidelio Gösteri Sanatları yarışmasında yılın en iyi sanat eseri olarak seçilmiştir. 2011 de Arada Kültür ve Sanat Organizasyonu kurmuş ve Arada Disiplinlerarası Sanat Festivali’ ni organize etmeye başlamıştır. 2013 krizi ile mülteci alanında araştırma ve eğitimler gerçekleştirmeye başlamıştır. 2016’ da Arada Derneği’ni kurmuş ve çalışmalarını dernek olarak yürütmeye devam etmektedir. Farklı disiplinlerden (sosyolog, pedagog, psikolog ve sanatçılardan) oluşan Arada Derneği sosyal uyum çalışma alanına (sosyal uyum alanında yaptığı disiplinlerarası pedagojik araştırmalar ile) yenilikçi ve devrimci bir disiplinlerarası bakış açısı kazandırmaktadır.

 

Social Cohesion Projects had been started in 2001 by Deprived of Vision Dance Theater Project . This project was created by Arada Social Cohesion Director Serkan Bozkurt. With this project he had been chosen as Hero of 2001 by NTV. Between 2001-06 we had worked with many disable children in different institutions. In 2007 he started to study Dance Pedagogy in Vienna Conservatory and worked with refugee and immigrants. He created a dance theater project called HOPE with immigrant artists. This project took the first award of the Fidelio Performing Art Competition in 2010. ın 2011 he established Arada Culture and Art Organization and started to organize a festival between different cultures with immigrant artists. In 2013 by Syria Crisis Arada started to work with refugee and local kids in disadvantageous (social,cultural and economically) areas. In 2016 Arada Association had been established by Arada art team to organize the social cohesion projects. Arada team consist of professionals from different disciplines (sociology, pedagogy, art, psychology,law and business) . Arada Association adds an innovative and revolutionary point (with interdisciplinary pedagogical studies in the field of social) of view to the area of social cohesion.

 

 

"ENGELSİZSİNİZ PROJESİ" (OTİSTİK ÇOCUKLAR )

ŞEHİT ÜSTEĞMEN ALİ BÜYÜKDİCLE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU ÖĞRENCİLERİYLE 2015 YILININ MAYIS AYINDA BAŞLANILAN ÇALIŞMA 03 ARALIK 2015 DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE YAPILACAL OLAN BÜYÜK GÖSTERİYLE DEVAM ETMEKTEDİR.

 

"ELDİVEN PROJESİ" (SURİYELİ ÇOCUKLAR)

Surİyelİ GÖÇmen ÇocuklarI Türkİye de kİ yaŞIt arkadaŞlarIYla bİraraya getİren Sanat dolu proJe Serkan Bozkurt'un yÖnetİMİNde devam etmektedİr.

 

" AYDINLIK ADIMLAR" (GÖRME ENGELLİLER)

AydInlIk AdImlar adINI verdİĞİ GÖrme Engellİler dans proJESİ

(2001-2005) İle 2002 yILINda NTV tarafIndan İSİMSİZ Kahramanlardan BİRİ olarak ÖDÜLLENDİRİLDİ. Bu proje İstanbul'dakİ bİrÇok sahnede gÖsterİme sunuldu..

 

 

" GÜÇLÜ KADIN" (KADIN )

Güçlü Türk Kadınının anlatıldığı Proje

Kadının gücü Flamenko Dansı  ile  anlatılıyor.

 

 

" İSTANBUL IN MY HEAD" DANS FİLMİ

İSTANBUL BİRÇOK KÜLTÜRÜN YAŞAMIŞ OLDUĞU VE BİRÇOK KÜLTÜRÜN İZLERİNİN ve danslarININ da hala yaŞADIĞI EŞSİZ BİR ŞEHİR. O yüzden İstanbul'u bİr camİ ile ya da sadece bİr dansla sİmgelemek yerİne O' nu bÜTÜn renklerİ İle kabul etmek ve bu renkler İÇİnde dans etmek istedik.

 

AMACIMIZ

DİKKAT ÇEKMEK

DİKKAT ÇEKMEK

PROJELERİMİZ DE BİZLERE DESTEK OLMAK İSTEYEN SPONSORLAR ARIYORUZ.

SPONSOR

Sosyal Sorumluluk İÇİN ÇALIŞTIĞIMIZ ŞİRKETLER

 

Schenker Arkas :  ELDİVEN projesi desteği 2015 Temmuz- Ağustos devam ediyor. Eylül ayından itibaren proje yeni destekçisini bekliyor.

Ray Sigorta 2013-15 :  Zihinsel Engelliler Dans Grubu. Bu sene yeni destekçisini bekliyor.

Arada Kültür Sanat proje grubumuz,  Sokak Çocukları Vakfı' nın bütün sanatsal projelerini üretip uygulamaktadır.Şu an gerçekleştirmek istediğimiz onlarca proje var. 

Desteğinizle bunları gerçekleştirebiliriz.